Tündértanya

Egy barátságos hely spirituálisan ébredőknek, akik szeretnének befelé figyelni, önmagukon dolgozni, önmagukat megtalálni, gyógyulni vagy egyszerűen egy jót pihenni

7. A GYÖKÉRCSAKRA BETEGSÉGEI

A gyökércsakra meghatározza azt az energiát, ami az élethez rendelkezésedre áll. Felelős a fizikai erőnlétedért, vitalitásodért, és ez a csakra vezérel minden tisztulási folyamatot. E csakrához tartozik a munka is. Talán soha nem kapott ennyi ember állami támogatást, mint manapság, ami arra utal, hogy kultúránknak egészségtelen kapcsolata van a gyökércsakrával.
Az egyik oldalon a munka egyre többet követel, ami az energia többségét a gyökércsakrában köti meg. Másrészről pedig egyre kevesebb embernek van munkája, ami hosszú távon a gyökércsakra bezárulásához, majd ennek következményeként krónikus kimerültséghez és energiahiányhoz vezet.
A gyökércsakra betegségei
Az első csakra betegségei az életenergia felelőtlen kezelésével függenek össze. Vagy állandóan túl sok energiát adsz le, vagy nem használod fel meglévő energiáidat. Mindkét eljárás fizikai és lelki problémákhoz vezet. A jól működő gyökércsakra esetében megfelelően váltakozik az aktivitás és a nyugalom. A megfeszítés fázisa után az ellazulás fázisának kell következnie, amikor az életenergia akadálytalanul áramlik az egész szervezetben. Az első csakrával összefüggő minden fizikai megbetegedés fő oka a belső és külső stressz. A munkában az idő optimális beosztásával teheted egészségesebbé a gyökércsakrádat. Ha nem tudod magad kipihenni, akkor az állandó adrenalinkiválasztás izomgyengeséget, kimerültséget, szívbetegséget, gyomorfekélyt és emésztési problémákat okoz. Lelki síkon pedig növeled a félelmeidet, alvászavarok léphetnek fel, kialakulhat súlyosabb depresszió is.
A gyökércsakránk megfelelő működéséhez helyes arányban kell váltakoznia az aktivitásnak és a nyugalomnak. A megfeszítés fázisa után az ellazulás fázisának kell következnie, amikor az életenergia akadálytalanul áramlik az egész szervezetben. E csakra betegségei az életenergia felelőtlen kezelésével függnek össze. Vagy nagyon sok energiát adunk le, vagy lusták vagyunk használni energiáinkat. Mindkét dolog fizikai és lelki problémákhoz vezet. Az olyan ellazulási technika, mint az autogén tréning , segít felépíteni az energiát, és nagy figyelmet kell szentelni az egészséges alvásnak és a táplálkozásnak is.

Ha ritkán aktiváljuk ezt a csakrát, akkor állandóan energiahiánnyal küszködünk. Ebben az esetben rendszeresen kell testi gyakorlatokat végezni, sportolni, vagy legalább egyszer naponta olyan testmozgást gyakorolni, amikor felgyorsul a légzésünk és alaposan megizzadunk. Ezzel ösztönözni tudjuk a csakra energiáját és megnyílik ez az energiaközpont is. A gyökércsakrához tartozik a vese is. Jobban meg tudjuk érteni ennek a csakrának a működését, ha elképzeljük a mellékveséket, amelyek hormonjai az ember aktivitására reagálnak. Az emberi testet a mellékvesék stabilizálják a stressz helyzetben, mindez az adrenalin, noradrenalin, kortizol révén történik, melyeket a mellékvesék váltasztanak ki. Stressz esetén a mellékvesekéreg nagyobb mennyiségű adrenalint választ ki, ennek hatására több vér és energia jut az izmokba, a szívbe, tüdőbe és agyba. Ha nem tudunk pihenni, akkor az állandó adrenalin kiválasztás izomgyengeséget, kimerültséget, szívbetegséget, gyomorfekélyt és emésztési problémát okoz.

A kimerült szervezetet a kortizol nevű mellékvesekéreg-hormon energiával látja el. A kimerültség miatt kortizol ürül a vérbe, ez pedig izomgyengeséget, magas vérnyomást, cukorbetegséget és immunmegbetegedést okoz. De okozhat hideg kezet és lábat, alacsony vérnyomást, csökkent aktivitást, különösen reggel. Ezek a tünetek a kortizolkiválasztás zavarára utalnak, ez pedig depresszióhoz és mániás reakciókhoz vezet. A túl aktív mellékvese, melynek zavarát tartós megterhelés okozza, vészjeleket küld hasmenés, hirtelen izomgörcsök, felgyorsult légzés, heves szívdobogás formájában. A kortizol szabályozza többek között a víz és ásványianyag-háztartást, továbbá a test zsír- és szénhidrát-anyagcseréjét is.

Fizikai megbetegedések:

• Aranyér: Ennél a panasznál a véredények nem lazulnak el székeléskor, vagyis ilyenkor nem szánsz elég időt székelésre, mivel állandó rohanásban élsz. A székelés szimbolikusan az életet jelzi: nyugalomra és ellazulásra van szükséged.
• Bélgyulladás: A bélgyulladás fő tünetei a hasmenés és a sipolyképződés. E betegség okai a tartós stressz és az elnyomott düh. Azokat az embereket érinti, akik drámaian reagálnak minden eseményre, és félnek a kudarctól.
• Fogínygyulladás: Gyakran az önbizalom hiánya okozza, amely a gyökércsakra jellemzője. Fogínygyulladást okozhat a C-vitamin hiánya is.
• Hasmenés: Mindig a félelem vagy bizonytalanság tünete. Szimbolikusan a gyökércsakra egyik fontos témájára utal: arra, hogy az illető nem képes elengedni.
• Hátproblémák: Egyenesség- és tartásproblémákra utalnak, arra, hogy mennyire biztosan viselkedsz és jársz az életben. A bűntudat is okozhat hátfájdalmakat, hiszen tonnányi bűnt hordhat a hátán az érintett.
• Reuma: A mozgékonyság hiányából fakadó megmerevedésre utal. Ilyenkor a test drasztikusan fejezi ki magát, és nagy fájdalmakkal járhat a betegség.
• Székrekedés: Állandó stresszre utal. Nem engeded, hogy csökkenjen benned a nyomás, így sok terhet kell magaddal cipelned. Az elengedéstől való félelem váltja ki.
• Veseproblémák: Párkapcsolati problémákra utal.
• Magas vérnyomás: Nem tudsz ellazulni, ezért szíved és véredényeid sem pihennek eleget. A szó valódi értelmében állandó nyomás alatt állsz.
• Alacsony vérnyomás: Nem saját szükségleteid szerint élsz, hanem szüleid vagy a társadalom elvárásai szerint. Nem állsz ellen a feléd irányuló elvárásoknak.

Lelki megbetegedések:

• Depresszió: A valódi depressziót - ellentétben a depresszív hangulattal - terápiásan kell kezelni. Ez a betegség a gyökércsakra energetikai zárlatára vezethető vissza. Az időskori depressziót a testi leépülés megtapasztalása okozza. Az érintett nem ismeri fel, hogy e kor tanulási feladata az, hogy a szellem felé forduljon, és ezért a régi időket sírja vissza.
• Alvászavarok: Gyakran a stressz tünetei, és annak jele, hogy nem tudsz átkapcsolni az aktív fázisról a passzívra.
• Fogbetegségek: A fogak állapota a vitalitás kifejezője. Ha fogproblémáid vannak, akkor energiahiányban szenvedsz, és elnyomod agressziódat, nem engeded problémáidat a felszínre jutni.

Általános tanácsok a gyökércsakra megerősítéséhez:

• Fogadd el hibáidat. Aki cselekszik, az hibázik is. Az állandó önellenőrzés és a tökéletességre való törekvés csak beteggé tesz.
• Szüntesd meg a versengő magatartást.
• Szaunázz rendszeresen.
• Rendszeresen kocogj, kertészkedj, tartózkodj minél többet a természetben.
• Hordj vörös vagy földszínű ruhákat.

https://sites.google.com/site/balazsrozalia/-2014-aktulis-energik/kt-j-csakracsakrak.jpg



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 13
Heti: 50
Havi: 162
Össz.: 37 482

Látogatottság növelés
Oldal: Csakrák és betegségei 2
Tündértanya - © 2008 - 2024 - tunderildo.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »